Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSНеділя, 19.11.2017, 05:50

Головна » 2017 » Травень » 17 » «Вплив Реформації на українські землі в 17-18 столітті»
«Вплив Реформації на українські землі в 17-18 столітті»

В травні 2017 року в 11 класі НВК відбулося засідання круглого столу «Вплив Реформації на українські землі в 17-18 столітті» метою ознайомлення учнів з історією своєї країни, її культурою. Учні дізналися, що культура України другої пол. XVII - XVIII ст. розвивалася в умовах боротьби українського народу за свою незалежність і державність. Повалення польсько-шляхетської влади, утворення козацької республіки з демократичною формою правління, вільним населенням сприяло піднесенню національно-культурних процесів. На основі процесів, які ініціювало Відродження, зародилася і набула розповсюдження Реформація - широкий релігійний й соціально-політичний рух, направлений на реформування християнського віровчення й церкви. Безпосереднім поштовхом до Реформації стали глибокі кризові явища, що охопили Католицьку церкву, а також зміна свідомості й світовідчуття людей під впливом нових капіталістичних відносин. Результатом Реформації стало відпадіння від Католицької церкви великої різновидності християнства - протестантизму, що складав конгломерат різноманітних течій та угрупувань.

У другій половині XVI ст. на зміну Реформації приходить контрреформація - церковно-політичний рух на чолі з Папством, направлений проти Реформації. По суті він також являв собою реформування Католицької церкви, але у напрямі її укріплення і утвердження. Багато цікавої інформації підготували Мехеда Маргарита та Халіуліна Альона.

Переглядів: 47 | Додав: sergey_0909 | Рейтинг: 0.0/0